LV EN RU
Kopš brīža, kad tika izgatavota pirmā gaismas diožu spuldze (LED - Light Emitting Diode), pagājuši vairāk nekā 90 gadi. Tas bija tālajā 1927. gadā, bet tikai pēdējās desmitgadēs šie gaismekļi, ko pazīstam kā LED spuldzes, kļuvuši par mūsu ikdienas sastāvdaļu. Mūsdienās, kad, izvēloties apgaismojuma produktus, dominē tādi faktori kā izdevīga cena, zems elektrības patēriņš, kvalitāte un ilgmūžība, LED spuldzes neapšaubāmi ir viens no pieprasītākajiem apgaismes risinājumiem. Izvēloties savai vajadzībai pareizāko apgaismojumu, iespējams ietaupīt līdz 45% - 90% elektroenerģijas, salīdzinot ar standarta risinājumiem, un tas nozīmē ievērojami zemākus elektrības rēķinus.
 
LED spuldzes ir viena no plašākajām gaismekļu produktu grupām. Mūsu internetveikala www.ledakcijas.lv piedāvājumā vien sadaļā LED spuldzes ietilpst vairāk nekā desmit spuldžu veidu grupas, kur katrs veids tiek iedalīts vēl sīkākās apakšgrupās. 
 
Vairāk

Visas LED spuldzes raksturo šādi galvenie parametri:
• Energoefektivitātes klase – LED spuldzes iedala atbilstoši kādai no septiņām energoefektivitātes klasēm. Visaugstākā ir A+++ energoefektivitātes klase, kas nozīmē visilgāko spuldzes darbmūžu un zemāko enerģijas patēriņu. Zemākā ir E energoefektivitātes klase.
• Gaismas plūsma (mērvienība lūmeni jeb lm) – rādītājs, kas parāda, cik liela ir LED spuldzes gaismas atdeve jeb gaismas spožums. Lielāks lūmenu skaits norāda, ka spuldze spožāka. 
• Gaismas temperatūra (mērvienība Kelvina grādi jeb K) – jo mazāks šis rādītājs, jo spuldzes gaisma silti baltāka, jo lielāks – gaisma zilganāka. LED spuldzes piedāvā silti baltu gaismas krāsu, baltu vai auksti baltu. LED spuldzes ražo diapazonā no 2700K līdz 10000K, kur mazāks rādītājs būs spuldzēm ar silti patīkamu gaismu, bet spuldzēm virs 6000K gaisma kļūs auksti balta, ar zilganu toni.
• Darbmūžs – LED spuldzes vidēji kalpo 20 000 – 50 000 stundu jeb tie ir ap 20 000 līdz 200 000 ieslēgšanas/izslēgšanas cikli. Piemēram, ieslēdzot spuldzi vidēji 10 reizes dienā pie tās resursa 20 000 ieslēgšanās/izslēgšanās reizes, spuldze kalpos aptuveni piecus gadus. 
• Apgaismes leņķis – pēc vajadzības LED spuldzes nodrošina, ka gaismas krišanas leņķis var būt no 45 – 360 grādiem un izgaismojums visos virsmas punktos ir vienmērīgs. 
• Cokols jeb pamatne – LED spuldzes var būt ar vītnes veida cokolu (apzīmē ar burtu E) vai spraudņa tipa cokolu (apzīmē ar burtu G). Attiecīgi cipars pie burtiem norāda cokola savienojuma daļas diametru vai attālumu starp spraudņiem. Sadzīvē visplašāk tiek izmantoti cokoli E14 un E27.

LED spuldzes izmantojamas gan iekštelpās, gan ārpus tām apkārtējās vides temperatūrā no mīnus 200C līdz plus 450C grādiem. Pie augstākas gaisa temperatūras sākas gaismas diožu iekšējās struktūras deformācija, tāpēc LED spuldzes neiesaka izmantot vidē ar paaugstinātu temperatūru, piemēram, pirtīs. Tāpat LED spuldzes nerekomendē izmantot slēgta tipa gaismekļos bez gaisa cirkulācijas iespējām, jo iespējama spuldzes pārkaršana.

Internetveikalā www.ledakcijas.lv visas LED spuldzes ir sertificētas atbilstoši Eiropas Savienības (ES) likumdošanai un tām ir CE, EMC, ROHS un LVD sertifikācija. Visām spuldzēm ir divu gadu garantija gan fiziskām, gan juridiskām personām.

LED spuldžu efektivitātes kalkulators

Aprēķiniet, cik daudz Jūs ietaupītu un kāds ir LED spuldžu atmaksāšanās laiks!

+
+

Ietaupījums

Atmaksāšanās laiks:

Kopējais ietaupījums:

Aizvērt kalkulatoru