LV EN RU

LED lentes, lentu komplekti

Spēles ar gaismu – tā varētu dēvēt iespējas, ko piedāvā tāds apgaismojuma elements kā LED lentas. Tās ir elastīga materiāla lentas, uz kurām izvietotas gaismas diodes, kas sniedz vienmērīgu gaismas efektu. Šādas LED lentas plaši izmanto tā dēvētā slēptā apgaismojuma izveidē – nišās, karnīzēs, grīdas līstēs, plauktos, skapjos, dažādu virsmu apgaismošanai, kāpņu pakāpieniem u.c. LED lentas iecienītas apgaismojuma izveidei pa telpas perimetru.
 
Vairāk

LED lentas iedala pēc šādām pazīmēm:

 • Pēc pielietojuma – lietošanai iekštelpās vai ārpus tām. LED lentas, kas paredzētas lietošanai ārpus telpām, apzīmē ar aizsardzības klasi sākot no IP65 un tās pārklātas ar silikona pārklājumu. Iekštelpām paredzētajām LED lentām ir IP20 aizsardzības klase un tām nav silikona pārklājuma.
 • Pēc spilgtuma – no vidēji 300lm līdz 3000lm metrā.
 • Pēc gaismas temperatūras krāsas - silti balta 3000K, auksti balta 6000-6400K, neitrāli balta 4000-4500K, sarkana, zaļa, zila, dzeltena vai ar krāsu maiņas funkciju RGB.
 • Pēc sprieguma – pievienojamas 12V vai 24V līdzstrāvai.

Stiprināšana un sagriešana īsākos posmos:

Visām LED lentām ir 3M pašlīmējošā virsma, kas ļauj lentu ērti un vienkārši piestiprināt izvēlētajā vietā. LED lentas standarta platums ir 8mm vai 10mm (atkarībā no diožu izmēriem). LED lentas tiek piedāvātas līdz 5 metriem garos ruļļos, jo pie lielāka garuma būs vērojams strāvas kritums un būs nepieciešama papildu strāvas padeve. Pēc vajadzības LED lentas iespējams dalīt vairākās daļās, ko norāda speciāli iezīmētas vietas, kas paredzētas sagriešanai īsākos posmos (parasti 12 – 50mm). Atsevišķos posmus pēc tam salodē vai savieno ar speciāliem stiprinājumiem, lai šīs daļas varētu pievienot barošanas blokam vai elektrības kabelim.

Svarīgākie piederumi LED lentas funkciju nodrošināšanai:

 • Dimmeri un kontrolieri – jebkuras LED lentas iespējams dimmēt jeb mainīt to apgaismojuma intensitāti. Dimmerus un kontrolierus var regulēt ar radio frekvenci, IR frekvenci, pēc maksimālās jaudas, ar tālvadības pulti vai bez, ar Wi-Fi signāla kontrolēšanu vadībai no viedtālruņa. Krāsu mainošās LED lentas RGB papildu tiek aprīkotas ar vēl vienu kontrolieri.
 • Pastiprinātāji – lieto gadījumos, ja LED lentas kontroliera jauda ir nepietiekama, lai nodrošinātu garāku LED lentas posmu kontrolēšanu un dimēšanu.
 • Barošanas bloks – pievienošanai pie 12V vai 24V sprieguma avota. Visām vienkrāsainajām lentām to galos ir vadu izvads vai vadu izvads ar kontaktsavienojumu uz barošanās bloku. Atkarībā no LED lentas apgaismojuma sistēmas konfigurācijas, to iespējams pieslēgt vienam lielākas jaudas barošanas blokam vai vairākiem mazākas jaudas blokiem.
 • LED lentas profili – nodrošina lentas papildu dzesēšanu, pagarinot tās kalpošanas laiku. Piedāvājumā ir virsapmetuma profili un iebūvējamie profili. Profiliem izmanto alumīniju kombinācijā ar matētu vai caurspīdīgu stiklu.

Visas internetveikalā www.ledakcijas.lv iegādājamās LED lentas ir sertificētas atbilstoši spēkā esošajai Eiropas Savienības (ES) un Latvijas valsts likumdošanai. Produkcijai spēkā garantija divi gadi.

 

IP65 LED lentes

Vai zinājāt, ka tik populārās gaismas diožu jeb LED lentes var izmantot arī āra apstākļos un ir drošas arī telpās ar paaugstinātu mitrumu? Tās ir IP65 LED lentes, kas veidotas tā, lai spētu turēties pretī mainīgajiem laikapstākļiem, mitrumam un putekļiem. IP65 LED lentes sniegs jums iespēju izveidot interesantus gaismu risinājumus vannas istabā, saunā, uz terases, balkona, uz ēkas fasādes, dārzā un citviet.

Kā zināms, LED lentes ir garas elastīga materiāla sloksnes, uz kurām izvietotas gaismas diodes.  Atšķirībā no lentēm, ko izmanto sausās iekštelpās un kas ir vaļējas, IP65 LED lentes ir hermētiski slēgtas. To virspuse (diožu daļa) pārklāta ar silikona hermētiķi, kas aizsargā diodes no mitruma un putekļiem.

Pievērsiet uzmanību – iekštelpu LED lentēm aizsardzības klase ir IP20, bet lentēm, kas paredzētas videi ar paaugstinātu mitrumu un izmantošanai ārā aizsardzības, klase ir IP65.

IP65 LED lentes raksturo šādi parametri:

 • Gaismas krāsas – pieejamas gan vienkrāsainas IP65 LED lentes, gan daudzkrāsainas (RGB) LED lentes ar krāsu regulēšanas iespēju.
 • Barošanas spriegums – 12 un 24 V.
 • LED tips – atkarībā no konkrētā modeļa jaudas SMD3528 vai SMD5050.
 • Darba temperatūra – -20°C līdz +50°C.
 • Pašlīmējošs pārklājums, kas atvieglo lentas piestiprināšanu.
 • Hermētiskā slāņa dēļ IP65 LED lentēs ir aptuveni divas reizes biezākas nekā tradicionālās LED lentēs. Šis fakts jāņem vērā, veidojot tā dēvēto “slēpto” apgaismojumu.

Ieteikums montāžai – ņemot vērā, ka IP65 LED lentēs apakšējā daļa nav hermētiski slēgta, pirms uzstādīšanas lenta jāpiestiprina vai jāievieto metāla profilā. Metāls kalpo kā labs siltuma izkliedētājs, kas novērsīs lentas pārkaršanu, ko var veicināt hermētiski slēgtā virspuse, neļaujot pieplūst gaisam.

Mūsu internetveikals www.ledakcijas.lv piedāvā dažāda veida vienkrāsainās un daudzkrāsainās RGB IP65 LED lentes.

LED spuldžu efektivitātes kalkulators

Aprēķiniet, cik daudz Jūs ietaupītu un kāds ir LED spuldžu atmaksāšanās laiks!

+
+

Ietaupījums

Atmaksāšanās laiks:

Kopējais ietaupījums:

Aizvērt kalkulatoru