LV EN RU

LED ielu laternas

Ielu apgaismojums ir viena no ceļu infrastruktūra aprīkojuma sastāvdaļām, kam ir būtiska nozīme labas redzamības nodrošināšanai diennakts tumšajā laikā, satiksmes un sabiedrības vispārējās drošības uzlabošanā. Ielu apgaismojums attiecināms ne tikai uz ielas braucamās daļas apgaismošanu, bet arī uz gājēju ceļu un veloceliņu izgaismošanu.
 
Vairāk

Ikviena ceļa apgaismojuma ierīkošana tiek veikta saskaņā ar iepriekš izstrādātu būvprojektu, atbilstoši noteiktajiem standartiem, normatīviem un izstrādātajai metodikai. Arī, izvēloties ielu laternas jeb gaismekļus, tiek ievēroti konkrēti nosacījumi. Saskaņā ar Latvijā spēkā esošo likumdošanu izvēlētajiem gaismekļiem jāatbilst standartiem LVS EN 60598-1 un LVS EN 60598-2-1 ar atbilstošu IP klasi aizsardzībai pret putekļiem un ūdeni, un mehāniskās triecienizturības klasi IK. Veicot aprēķinus par apgaismojuma jaudu, katrai konkrētajai vietai jāizvēlas tai piemērotākās jaudas ielu laternas, nodrošinot komfortablu un vienlaikus energotaupīgu apgaismojumu. 

Ielu laternas piemērotību noteicošie faktori:
• energoefektivitāte - ielu apgaismojuma energoefektivitāte nav atkarīga tikai no spuldzes efektivitātes (lm/w), bet gan no kopējās gaismekļa efektivitātes;
• krāsas tonis - projektējot apgaismojumu, jāņem vērā apkārtējās vides ietekme, kas nosaka spuldzes krāsas toņa faktoru (Ra);
• spuldzes kalpošanas laiks un gaismas plūsmas samazināšanās ar laiku.

Ceļu infrastruktūrai paredzēto materiālu ražotāji visā pasaulē nepārtraukti pilnveido tehnoloģijas un ievieš arvien jaunus risinājumus, kur dominē tendence atvieglot šo izstrādājumu montāžu, lietošanu un padarīt tos maksimāli ilgmūžīgus, tādējādi samazinot kopējās izmaksas. Pie šādiem materiāliem pieder arī LED ielu laternas, kas piedāvā visu to kritēriju kopumu, kāds nepieciešams kvalitatīva, energotaupīga ielu apgaismojuma izveidē – ilgs darbmūžs, augsta energoefektivitāte, drošība, minimālas apkalpošanas izmaksas. 

Jaunākās paaudzes ielu laternas ir videi draudzīgs risinājums ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi. Pamatojoties uz šiem kritērijiem, valsts un pašvaldības iestādēm, izvēloties pasūtītājus ielu apgaismojuma uzstādīšanas, pārbūves vai uzturēšanas darbiem, iespējams izmantot Zaļo publisko iepirkumu (ZPI). Tas ir veids, kā valsts un pašvaldības iestādes var iepirkt preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi, ņemot vērā dzīves cikla izmaksas produktiem vai pakalpojumiem ar vienādu primāro funkciju. Turklāt ZPI kritēriji attiecas uz pašu ielu apgaismojumu, kas ietver ielu laternas, un nav piemērojami gaismekļu stabiem, būvniecības stiprinājumiem vai cita veida balstiem. 

Internetveikalā www.ledkacija.lv plašā sortimentā iegādājamas augstas kvalitātes LED ielu laternas atbilstoši pasūtītāja norādītajai specifikācijai.

LED spuldžu efektivitātes kalkulators

Aprēķiniet, cik daudz Jūs ietaupītu un kāds ir LED spuldžu atmaksāšanās laiks!

+
+

Ietaupījums

Atmaksāšanās laiks:

Kopējais ietaupījums:

Aizvērt kalkulatoru