Latvian English Estonian German Lithuanian Russian
  

Grozs

 x 
Grozs ir tukšs

LED PRODUKTI


   

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • istaba
 • ražošanā piedalās
 • piegāde 99ls
 • brauciet ciemos
 • image
 • image
 • image
 • image_reflector
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • post24
Previous Next

 

Kā izvēlēties savam mājoklim piemērotāko LED spuldzi:

Daudzus gadus jauda (W) bija galvenais parametrs, pēc kura izvēlējās atbilstošo kvēlspuldzi. Tomēr jauda (W) nosaka tikai enerģijas patēriņu un nesniedz nekādu informāciju par gaismas kvalitāti un daudzumu. Klasiskās spuldzes, KLS un LED spuldzes var nodrošināt vienādu gaismas daudzumu un kvalitāti, bet to jauda (W) var būtiski atšķirties, tādēļ piemērotākais spuldžu izvēles parametrs ir gaismas atdeve, ko mēra lūmenos (lm). Tas parāda, cik daudz gaismas spuldze atdod.

Apgaismes leņķis.

Izvēloties spuldzi, pievērsiet uzmanību apgaismes leņķim. LED spuldzes ar vienādu gaismas plūsmu Lm un enerģijas patēriņu W var sniegt dažādu gaismas leņķi. Ierasti kvēlspuldzes izstarotais gaismas leņķis E27 un E14 cokoliem ir ap 300 grādiem. Savukārt LED spuldzēm tas ir sākot no 10 grādiem līdz 300 grādiem.

Krāsu temperatūra (Kelvini). Spuldzēm, ko izmanto mājsaimniecību apgaismojumā, ir jāsasniedz noteiktas kvalitātes prasības attiecībā uz gaismas krāsu un objektu atveidi. Attiecībā uz baltās gaismas krāsu patērētāji parasti var izvēlēties starp tā saucamo silti balto (warm white), neitrāli balto (day light) un zilganbalto spuldžu gaismu (cold white). Gaismas krāsu nosaka spuldzes krāsas temperatūra, ko izsaka Kelvinos (uz iepakojuma apzīmē ar K). Siltas, baltas gaismas krāsa ir 2600–3200 K robežās, neitrāli balta ap 4000-4500K, bet zilganbalta ir 4500–6000 K robežās.

Kalpošanas laiks.

Spuldzes izturībai ir būtiska nozīme patērētāju acīs. Līdz šim daudziem patērētājiem ir bijusi negatīva pieredze, kad nopirktā spuldze izdeg ātrāk, nekā norādīts uz iepakojuma. Šajā problēmā nav vainojams ražotājs vai spuldzes specifika. Dažādi pārpratumi rodas, neizprotot uz iepakojuma sniegto informāciju. Uz iepakojuma norādītais spuldzes kalpošanas laiks atspoguļo tikai to laiku, pēc kura vismaz 50 % no testētajām spuldzēm turpina darboties. Tādēļ nav nepareizi, ja 50 % no tirgotajām spuldzēm ir ar defektiem neatkarīgi no norādītā kalpošanas laika. Piemēram, ja uz iepakojuma norādītais spuldzes kalpošanas laiks ir 10000 stundu gadā, tad tikai katra otrā spuldze varēs sasniegt šo stundu skaitu reālajā kalpošanas laikā.

Izvēlieties energoefektīvus produktus 

Spuldžu energoefektivitāti izsaka ar efektivitāti lm/W. Šobrīd tirgū ir pieejams liels spuldžu skaits ar dažādu efektivitāti. Energoefektīvas LED spuldzes vidēji ir 5–10 reizes efektīvākas par kvēlspuldzēm. Līdz ar to LED spuldzes ļauj samazināt enerģijas patēriņu un izmaksas par 50–90 %,  salīdzinot ar standarta apgaismojuma risinājumu.

 

LED apgaismojums – ekonomisks un videi draudzīgs:

LED (Light Emitted Diode) ir enerģiju taupošs un ekonomiski izdevīgs jaunākās paaudzes apgaismojums, kura darbība ir balstīta uz kristālu spīdēšanu. Šobrīd pasaulē tas ir viens no jaunākajiem un ekonomiskākajiem apgaismojuma veidiem.

Tuvākajos gados LED energo efektīvajam apgaismojumam pilnībā ir jānomaina pasaules tirgū esošās kvēlspuldzes un halogēnā tipa spuldzes.

LED apgaismojuma veidi

Vecākās ir DIP diodes. Tautā tās dēvē par „stikla diodēm”. Pirms daudziem gadiem apgaismojuma tirgū ienāca HP LED (High Power LED) diodes (daudz augstākas gaismas atdeves un kvalitātes diodes nekā DIP diodes). Vēlāk tika izgudrotas un uzsāktas ražot SMD diodes (augstas kvalitātes diodes, kuras daudzos izstrādājumos faktiski ir nomainījušas DIP diodes). Jaunākais LED tehnoloģijas evolūcijas sasniegums ir COB LED (Chip on Bord LED). Tās ir daudzu kristālu apvienojums vienā nelielā „čipā”. Ar Multi ChipLEDtiek panākts viena punkta izstarojuma efekts, kurš nodrošina maksimāli vienmērīgu gaismas starojumu un nerada savstarpēju  gaismas staru pārklāšanos (interferenci).COB LED savu uzvaras gājienu uzsāka 2010. gada sākumā un pārsvarā tika pielietotas industriālo un komerciālo gaismekļu ražošanā. Taču šobrīd šī tehnoloģija jau tiek izmantota arī para sto LED spuldžu ražošanā.

Lielākās LED ražotājvalstis un ražotāji

Kā spēcīgākos šīs jomas pārstāvjus var minēt  ASV kompāniju „Cree” un „Bridgelux”, Japānas kompāniju „Nichia”, Taivānas kompānijas „Edison” un „Epistar”, Korejas kompānijas „Itswel” un „Seoul Semiconductor”. Tās nodarbojas ar LED zinātniskiem pētījumiem, izstrādnēm un ražošanu. Pēdējā laikā strauji attīstās arī daudzas Ķīnas kompānijas.

Mūsu kompānija piedāvā eiropā populārāko zīmolu LED izstrādājums, tai skaitā ar iebūvētām Bridgelux, Epistar un Samsung LED mikroshēmām.

LED apgaismojuma iedalījums un pielietojums

LED gaismekļi, tāpat kā iepriekšējās paaudzes gaismekļi, ir lietojami gan āra, gan iekštelpu apgaismošanai. Tie savukārt sadalās sīkāk – ielu, industriālo objektu, ražošanas telpu un noliktavu, veikalu, bāru, kafejnīcu, viesnīcu, sporta kompleksu, muzeju, baseinu, stadionu, biroju, dārza un mājokļu apgaismojumā, dekoratīvajā un vispārējā apgaismojumā. LED gaismas ķermeņus iespējams pielietot arī ostās, dzelzceļu apgaismojuma risinājumos, automašīnu un laivu aprīkojumā, u.c.

LED apgaismojuma priekšrocības :

Vidējais darba mūžs - no 25000 – 100000 stundām. Halogēnajai spuldzei kalpošanas ilgums ir tikai 700 - 2000 stundu, kvēlspuldzei – 1200 stundu, bet ekonomiskajai spuldzei – no 3 – 12 tūkstošiem stundu.

Salīdzinot ar kvēlspuldzēm un halogēnu spuldzēm, izmantojot LED apgaismojumu, ir iespējams samazināt elektriskās strāvas patēriņupat līdz 10 reizēm (LED 5w ≈ halogēns 50w, LED 10w ≈ ekonomiskā spuldze – 20w).

LED apgaismojuma ieslēgšanas un izslēgšanas moments neietekmē darba mūžu. Ekonomiskajām spuldzēm ieslēgšanas un izslēgšanas moments strauji samazina kalpošanas ilgumu, halogēnajām un kvēlspuldzēm veicina pārdegšanu.

Vibrāciju ietekme LED apgaismojumam nav novērojama. Halogēnajām spuldzēm un kvēlspuldzēm tā ir ļoti liela, ekonomiskajām spuldzēm – pietiekama.

Triecienizturība LED apgaismojumam ir augsta. Kvēlspuldzes un halogēna spuldzes var saplīst, vai tām var pārtrūkt kvēldiegs pat pēc niecīgākā uzsitiena.

LED apgaismojumam ir aizsardzība pret sprieguma nevienmērību un pārspriegumu, tā darbības sprieguma diapazons ir no 85–265 voltiem. Kvēlspuldzes, pie paaugstināta tīkla sprieguma, visbiežāk pārdeg ieslēgšanas momentā.

Krāsu temperatūras un krāsu iespējas – LED apgaismojumam ir pieejama auksti balta (ap 5000-8000K), neitrāli balta (3900-4500K), silti balta (2700-3500K), sarkana, zaļa, zila, dzeltena un violeta krāsa. Halogēnajām spuldzēm un kvēlspuldzēm ir tikai silti balta krāsas temperatūra (ap 2700-2800K). Ekonomiskajām spuldzēm ir – auksti balta, neitrāli balta un silti balta krāsu temperatūra.

Korpusa darba temperatūra – LED apgaismojumam < 50˚C, halogēnajām spuldzēm un kvēlspuldzēm - >100˚C, ekonomiskajām spuldzēm - >65˚C.

Ieslēgšanās laiks LED apgaismojumam ir tūlītējs. Halogēnajām un kvēlspuldzēm tūlītēja, ekonomiskajai spuldzei ,lai sasniegtu maksimālo gaismas atdevi ir jāiesilst līdz 5 minūtēm.

CO2 emisija – LED apgaismojums ir videi nekaitīgs apgaismojums. Tam ir daudz mazāk CO2 izmešu nekā halogēnajām spuldzēm, kvēlspuldzēm un ekonomiskajām spuldzēm. LED apgaismojumu nav speciāli jāutilizē, jo tās nesatur videi kaitīgas vielas.

LED produkti Latvijā

Latvijā dažos eksemplāros LED nonāca jau tālajā 1968. gadā. LED gaismas diodes bija iemontētas radioaparātos, televīzoros un citās elektroiekārtās. Taču kā apgaismojums pavisam nesen – tikai pēc 2007. gada.

Šobrīd Latvijā jau plaši attīstās LED mazumtirdzniecība.

Piedāvājumu cenu diapozons ir plašs un piedāvājums ar katru dienu palielinās.

Būtiskākais izvēloties LED gaismekļus ir cenas un kvalitātes attiecība, kā arī garantija.

Tirgū ir pieejamas daudz un dažādas LED diodes, kas tiek piedāvātas jau zemām cenām.

Bet pievēršot uzmanību, secinam, ka šīs ir vecā tipa HIP vai HIGH POWER LED diodes, kas ir ar mazāku gaismas atdevi un pēc kurām pieprasījums ir strauji krities.

Visai mūsu produkcijai ir Eiropas atbilstības sertifikāti (ISO,ROHS,CE) un 2 gadu garantija.

Apakšā izveidojām 3 tabulas ar pamatinformāciju.

Tabulas izveidotas, lai Jūs varētu salīdzināt LED gaismekļu priekšrocības.

Elektroenerģijas efektivitāte un
Enerģijas izmaksas

LED (gaismu izstarojošās diodes)

Kvēlspuldzes

Ekonomiskās spuldzes
Compact Fluorescents (CFLs)

Elektroenerģijas efektivitāte &
Enerģijas izmaksas

Vidējais kalpošanas ilgums - stundas

līdz 50 000h

 

līdz 8 000h

līdz 8 000h

Elektrības patēriņš - Vati

7w

60w

13w

13w

Elektrības patēriņs gadā - Kilovati (5 h dienā, 365 dienas gadā)

12.78kw

109.50kw

23.73kw

23.73kw

Ikgadējās ekspluatācijas izmaksas
(Saskaņā ar Latvenergo tarifu Elektrum Klasiskais privātpersonām 1kWh - 0,167 EUR)

2.13 EUR/gadā

12,54 eur/gadā

2,72eur/gadā

2,72eur/gadā

Ietekme uz vidi

LED (gaismu izstarojošās diodes)

Kvēlspuldzes

Ekonomiskās spuldzes
Compact Fluorescents (CFLs)

Satur toksisko dzīvsudrabu* 

Jā (līdz 5 mg)

Saskaņā ar RoHS
(ES direktīva, kas nosaka ierobežojumus izmantot atsevišķas bīstamas substances elektriskajā un elektroniskajā aprīkojmā)


Satur 1mg - 5mg dzīvsudraba,
kas nodara kaitējumu videi

Oglekļa dioksīda izmeši
(Zemāks enerģijas patēriņš samazina CO2izmešus, kā arī atomelektrostaciju radiokatīvos atkritumus).(5 h dienā, 365 dienas gadā)

7.54 kg/gadā

64.60 kg/gadā

14 kg/gadā

Svarīgi fakti

LED (gaismu izstarojošās diodes)

Kvēlspuldzes

Ekonomiskās spuldzes
Compact Fluorescents (CFLs)

Jūtība pret zemām temperatūram

Neliela

Var nestrādāt, ja temperatūra pārsniedz -23°C vai +49°C

Jūtība pret mitrumu

Neliela

Ieslēgšana/Izslēgšana

Nav ietekmes

Neliela

Jā, var ievērojami ietekmēt kalpošanas ilgumu

Tūlītēja ieslēgšanās

Nē - aizņem laiku, lai iesiltu ,līdz 5.min

Izturība pret triecieniem

Ļoti izturīga

Nav izturīga

Nav izturīga

Izstarotais siltums
(btu - britu termālā vienība)

3.4 btu/stundā

85 btu/stundā

30 btu/stundā